Zážitkové dny na SŠPHZ

vytvořeno: 12.12.2015, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie [DOPLNIT TEXT]

V pátek, 11. 12. 2015, se žáci osmé a deváté třídy účastnili Zážitkového dne, který připravila Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotní.

Co všechno jsme se dozvěděli a hlavně vyzkoušeli? Na Střední škole průmyslové jsme si naprogramovali vlastního robota, složili origami, zahráli si mechanický fotbal, vdechli trochu helia a vytiskli na 3D tiskárně šachovou figurku.

Dále naše kroky směřovali na Střední školu zdravotnickou. Zde nás čekal velmi záživný program. Naučili jsme se rozpoznávat jednotlivé zdravotnické náčiní, podrobili jsme se psychologickým klamům a naši žáci si mohli na vlastní kůži vyzkoušet práci ,,zdravotnického asistenta''.

Prohlídku jsme ukončili na Střední škole hotelové. Zde nás studenti nejvyšších ročníků pohostili výbornými zákusky, ochutnali jsme domácí palačinky, namíchali si vlastní koktejly, vyzkoušeli si práci asistenta prodeje a sladkou tečkou na závěr jsme si ozdobili vlastní medové vánoční perníčky.

Mgr. Veronika Slováková