Zahraniční jazykově-vzdělávací pobyt pro žáky

vytvořeno: 26.10.2015, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie ... aneb možnost nasát atmosféru podzimu ve Velké Británii.

!!! PŘEDPOKLÁDÁME PŘÍJEZD MEZI 16 - 17 HOD. PODLE SITUACE NA D1 !!!

POTVRZENÍ O BEZINFEKČNOSTI A NÁVRATKU, PROSÍM, ODEVZDEJTE OBRATEM V KANCELÁŘI ŠKOLY. NEJPOZDĚJI VŠAK DO ÚTERÝ 27. 10. 2015. DĚKUJEME.

Místo: Jazyková škola BLS English, 147 Kings Road, Bury St. Edmund´s, Velká Británie

Termín: pátek 30. 10. 2015 - středa 4. 11. 2015

5 dní (3 noci, 1 noc na cestě tam, 1 noc na cestě zpět)

Odjezd od ZŠ a MŠ Čtyřlístek, s.r.o.: autobusem v pátek 30. 10. 2015 v 6:30 hod. ráno. Prosím, buďte dochvilní a buďte před školou minimálně 15 min. před odjezdem.

Příjezd do Bury St. Edmund´s: v sobotu 31. 10. 2015 přibližně v 6:15 hodin ráno.

Trasa trajektu: Calais (Francie) - Dover (Velká Británie)

Ubytování: na 3 noci, ve školních rezidencích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Je potřeba počítat s tím, že je ve Velké Británii daleko chladnější podnebí a častější výskyt dešťových srážek. Anglické domy bývají vytápěny max. na 18 °C, v noci může teplota klesnout i níž, proto si nabalte teplé oblečení, nepromokavou bundu (pláštěnku, deštník) a kvalitní boty. V Anglii je také jiný systém zásuvek, proto je potřeba mít univerzální koncovku, díky které si žáci nabijí mobilní telefony, fotoaparáty, apod.

Strava: plná penze (snídaně, oběd formou balíčku, večeře). První zajištěné jídlo dostane žák při příjezdu do jazykové školy (tzv. snack), posledním zajištěným jídlem bude snídaně před odjezdem na jednodenní výlet do Londýna, a při zpáteční cestě v autobuse bageta, 1 teplý nápoj a 1 studený nápoj. Je potřeba zajistit žákovi stravu na cestu do Velké Británie, jednodenní výlet v Londýně (předposlední den pobytu) a na cestu zpět do České republiky (v tomto případě doporučujeme trvanlivé potraviny – paštiky, konzervy s jednoduchým otvíráním atp.), případně zajistit dostatečnou výši kapesného, aby si mohl žák jídlo dokoupit.

Plán pobytu:

1. den:            Příjezd do jazykové školy (cca 6:15 hod.), první jídlo - tzv. snack.

Orientation walk – seznámení s jazykovou školou a okolím.

Ubytování – 3 noci, školní rezidence s vlastním sociálním zařízením.

Odpolední návštěva výuky anglického jazyka (cca od 13:30 hod.).

2. den:             Dopolední návštěva výuky anglického jazyka (cca od 9:00 hod.).

Odpoledne – volný čas, sportovní aktivity (4 GBP) nebo bowling (6 GBP).

3. den:             Dopolední návštěva výuky anglického jazyka (cca od 9:00 hod.).

Odpoledne – volný čas, prohlídka města a okolí, nákupní centrum.

4. den:            Poslední jídlo – snídaně, odjezd v cca 6:30 na jednodenní výlet do Londýna.

Londýn – prohlídka významných památek a architektonických staveb (oblast                                                           Westminster a Big Ben, Palác Buckingham a Hyde Park, Trafalgar Square,                         Londýnský Tower a Tower Bridge (transfer po Londýně – cca 7 GBP).

Odpoledne – Oxford Street – volný čas, nákup suvenýrů atp.

Ve večerních hodinách odjezd z Londýna domů do České republiky.

Další doporučení: Na cestu autobusem doporučujeme menší příruční zavazadlo s doklady, jídlem a pitím, oblečením na cestu a první den pobytu, které budou mít žáci v autobuse u sebe. Větší zavazadlo bude uloženo v zavazadlovém prostoru autobusu a nebude k němu po dobu cesty přístup. Pro pohodlnější cestování v noci (cesta tam, cesta zpět) doporučujeme vzít si do autobusu polštářek a deku.

Ve Velké Británii není povoleno držení zbraní (nože atp.) na veřejnosti. Při vstupu do země a na různé památky dochází k namátkovým kontrolám. Zejména držení nožů s čepelí delších než 5 cm, pepřových a slzných obranných sprejů je zakázáno! Neberte si tyto předměty s sebou a vyvarujte se tak případným potížím.

Doporučujeme také nabalit s sebou sešit a psací potřeby (především pro zapisování poznámek při návštěvě výuky anglického jazyka v jazykové škole).

Doklady, pojištění, peníze: Podmínkou účasti na zahraničním pobytu je platný pas, případně platný občanský průkaz (pro žáky 9. třídy). Pojištění je součástí ceny zájezdu. Doporučujeme drobná Eura na toalety a přibližně 1.500,- Kč proměněných na GBP (tj. cca 40 GBP, ze kterých budou hrazeny aktivity, jízdné po městě a případné vstupy na památky – cca 20 GBP – a zbytek bude kapesné pro žáka).

Volný čas v Bury St. Edmund´s: veškeré volnočasové aktivity, sportování a případné výlety s návštěvami památek atp., budou řešeny na místě s pověřenou osobou z jazykové školy, kde se po vzájemné domluvě se žáky a pedagogy rozhodne, jak bude daná aktivita probíhat.

Návrat k ZŠ a MŠ Čtyřlístek, s.r.o.: ve středu 4. 11. 2015 v podvečerních hodinách.

Pedagogický dozor: Mgr. Jana Pašková
                                   ​Mgr. Michal Urbanec