Veselé Velikonoce přeje Příroďák

vytvořeno: 13.3.2016, před 3 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie [DOPLNIT TEXT]

V úterý, 8. 3. 2016, jsme se v Přírodovědném kroužku vrhli na tradiční barvení velikonočních vajec. Jako základ jsme vajíčka obarvili v tradičních barevných roztocích. Barvu na vajíčka jsme nejprve rozpustili v 1/3 horké vody a poté přidali 2 lžíce octa. Na tvrdo uvařená vajíčka jsme poté vkládali do různých barevných roztoků. Po dvou až pěti minutách jsme vajíčka vyjmuli a nechali uschnout. Dále už jsme vajíčka netradičními způsoby zdobili. Žáci používali nejen různé nálepky, ale také si vyzkoušeli vytvářet různé tvary pomocí voskovek, tuží či lakem na nehty. Tato část se žákům velmi líbila a výsledné podoby vajíček byly opravdu velmi originální.