Slovácké muzeum

vytvořeno: 11.12.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie [DOPLNIT TEXT]

Koncem listopadu a začátkem prosince se děti ze druhé třídy vydaly do Slováckého muzea ve Smetanových sadech. Děti si prohlédly vánoční expozici, která je opravdu ohromila a zaujala natolik, že se plně věnovaly připravenému bohatému programu. Děti se dozvěděly o sklizni kukuřice, o zabijačce a především o tom, jak slavily děti Vánoce dříve. Viděly jakým způsobem si lidé zdobili vánoční strom, a také jaké dárky pro ně byly vzácností. Nejvíce děti zaujaly manuální práce v podobě vyšívání a zdobení baněk. Výrobky společně s mnoha zážitky si děti odnesly s sebou.