Školní klub

Je k dispozici pro naše žáky 5. třídy a II. stupně od 11:40 do 17:00.

Děti si zde především hrají, dále tancují, zpívají, tvoří výtvarné práce z různých materiálů, prohlubují si znalosti z vyučování, chodí na procházky a sportovat na hřiště v okolí školy. Každý měsíc se zabýváme určitým tématem, ke kterému směřují všechny naše aktivity.

Naši žáci využívají školní klub i ve volných hodinách v rámci vyučování.
Mají k dispozici počítačovou učebnu, společenskou místnost s DVD, ve které je zároveň umístěna knihovna. Cílem školního klubu je výchova, vzdělávání a relaxace na principu volné docházky a zájmů dětí.

Činnost klubu:

• FILMOTÉKA – film, který vybereme a shlédneme, společně zhodnotíme. Najdeme nejlepší scény i herce, ale zamyslíme se i nad těmi, kteří se nám nelíbí a proč. Prodiskutujeme i zvolené téma. Stanou se z nás filmoví kritici?
  • UMĚNÍ DISKUSE – vybrané téma z oblasti osobního života, pracovního nebo školního, probereme ze všech stran, z různých hledisek a různými způsoby. Nebudeme se dohadovat, či hádat, ale diskutovat.
  • POHYBEM KU ZDRAVÍ – míčovými, pohybovými hrami, pohybem pro radost, utužíme zdravý kořínek a rozšíříme pohybové dovednosti.
  • DISKOTÉKA – s určitým hudebním tématem nebo jen náhodným výběrem skladeb se budeme bavit tancem a kdo umí a chce, také zpěvem.
  • HRAJEME SI S HRAMI – budeme poznávat nové stolní a společenské hry, nebudou chybět ani ty známé a oblíbené. Turnaje a soutěže okoření tato klání.

Školní družina a Školní klub úzce spolupracují a některé akce pořádají společně. Snažíme se z našich malých i velkých žáků vytvořit jeden tým.

Akce školního klubu v roce 2017

Během celého pololetí se budeme zabývat českými osobnostmi a jejich osudy. Vyhledáme zajímavosti z jejich života, zjistíme, jestli je o nich napsaná kniha nebo natočený film.

V březnu to jsou: MDŽ (celosvětový svátek), Rudolf Piskáček(hudební skladatel), Halina Pawlovská(spisovatelka), Radoslav Banga(zpěvák)

V lednu to jsou: J.Suk (hudební skladatel), K.Čapek (spisovatel), F.Sajler (kuchař,moderátor), S.J. Guth-Jarkovský(spisovatel).

V únoru to jsou: H.K.Mrázek (hudební skladatel), Míla Myslíková (herečka), P.Skarlant (básník), Vítězslav Veselý (oštěpař)

Leden           -    návštěva kina: Fantastická zvířata

Únor    – Taneční odpoledne Jus dance 2017

Každý,kdo má chytrý telefon,si může stáhnout aplikaci,kde jsou některé tance poskytovány zdarma.Pak písničky pouštíme na plátno a tančí vždy jeden z družstva.Body se získávají co nejlépe ztvárněnou choreografií.Někteří účastníci v sobě objevili načekaný taneční talent.Všichni jsme se dobře pobavili a strávili příjemné odpoledne.

-  Mini turnaj v piškvorkách

Turnaj probíhal v několika dnech.Máme mezi sebou ostřílené hráče i úplné nováčky.Hrajeme systémem každý s každým,takže se všichni hráči setkali nad čtverečkovaným papírem a zkřížili své strategické meče.Někteří vyzývali soupeře k dalším hrám,aby si vytříbili svůj postup.

Březen Ukaž svůj talent

(ve spolupráci se školním parlamentem)

-  Ty čteš,já poslouchám (předčítání úryvků zvolené knihy)

-  Expozice dějin Města Uherské Hradiště (návštěva výstavy historie                               Uherského Hradiště v Jezuitské koleji)

-ODVÁŽNÁ VAIANA

​                       20. 3. 2017 13:30 - 16:30 Vstupné 50 Kč

KINO HVĚZDA: Legenda o konci světa o nebojácné dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Pluje přes širý oceán a zažívá nebezpečná a úžasná dobrodružství ... Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala:  sama sebe :-) Zveme všechny dobrodruhy na krásnou cestu za dobrodružstvím. Přidej se k nám. :-)

​                      -PARK ROCHUS A LÍSKA

21. 3. 2017 14:00 - 15:45

Jaro je tady a my ho náležitě oslavíme. Líska slaví 10. výročí a my spolu s nimi vysadíme 10 keřů lísky na Rochusu. :-))) VELKOU SVAČINU S SEBOU!!!

- Výlet na Špitálky​

V pátek 31.března vyrazíme na špacír na kopec Špitálky. Protože je to daleko,vezmeme si s sebou do batohu dřevo a špekáček a na místě se odměníme opékáním. A když zbude čas, věnujeme ho běhání, válení sudů a různým pohybovým hrám.

​    Venkovní, Léto, Ven, Táboření, Požár

Duben Beseda o bezpečnosti

KvětenRochození (odpolední výšlap na Rochuz)

Červen Sportovní odpoledne