Je k dispozici pro naše žáky od 7.00 do 8:45 a od 11.40 do 17.00 hod.

Děti si zde především hrají, tvoří výtvarné práce z různých materiálů, prohlubují si znalosti z vyučování, hrají divadlo a čtou pohádky, dále tancují, zpívají, chodí na procházky a sportovat na hřiště u školy. Každý měsíc se zabýváme určitým tématem, ke kterému směřují všechny naše aktivity.

ŠKOLNÍ ROK 2017/18  I. pololetí

1. oddělení   1. + 2. třída

2. oddělení   3. + 4. třída

ZÁŘÍ

DRAKIÁDA  1.+ 2.

27. 9. 2017 14.30 - 17.00

Máme tady opět čas létajících draků. Neváhej, vezmi s sebou svého oblíbeného draka, něco malého na opékání a přidej se k nám. Zažiješ krásné odpoledne na krásném historickém místě nad městem. :-)

SEZNAMOVÁNÍ S NOVÝMI SPOLUŽÁKY

Přišli k nám noví kamarádi... :-))))

ŘÍJEN

SLOVÁCKÉ MUZEUM - HODY, MILÉ HODY  1.+ 2.

24. 10. 017 14:15 - 16:00

Čas hodů, zpěvu, radosti a veselosti :-) čas volení stárků a stárek, krojované průvody... zvyky a obyčeje... každá vesnice nebo město slaví hody v jiný čas. Jak se slaví na Slovácku se dozvíme v expozici Slov. muzea. Navíc si vyrobíme své PRÁVO.

HALLOWEEN  1. + 2.

3. 11. 2017 14:30 - 17:00 - 19:00

I když je venku chladněji, nám to nevadí. Stačí se teple obléci a jupíííí na strašidla. Máš lampion? Vezmi jej s sebou. Nemáš? Nevadí, najdi baterku, ta ti bude taky hezky svítit na STEZCE ODVAHY.

Ale hezky po pořádku... Letošní Svátek duchů začne v družince REJEM MASEK. Budeme tančit, zpívat, hrát hry a soutěžit. Vymysli originální "PŘEVLEK" z toho, co najdeš doma. Drahé kostýmy nechej v obchodě, cení se originalita a nápad. Ty nejoriginálnější masky budou oceněné. :-) Pokud máš doma šikovnou mamku nebo babičku, popros ji o pomoc a ukuchti doma něco malého na zub v duchu halloweenské party. :-)))

Druhá část, která začne od 17:00,  je určena již odvážnějším dětem. My budeme luštit a hledat a strašit a vůbec si to celé všechno užijeme i venku a hlavně po tmě. :-))))

Už se na Vás moc těší tým čarodějek z družiny.

ZA PAMÁTKAMI UHERSKÉHO HRADIŠTĚ

15. 11. 2017 14:15 - 16:00

Znáš své město? A znáš i to, kde chodíš do školy? :-) Nevadí, vše Ti ukážeme. Vydej se s námi ve středu  za památkami královského města UH. Prozradíme Ti pár zajímavostí o Kostele sv. Františka Xaverského, legendu o Zlaté koruně na Lékárně, popovídáme si o kašnách na obou náměstích, projdeme Prostřední ulicí a také uvidíš Mariánský morový sloup a kostel Zvěstování Panny Marie. Bude to moc hezké odpoledne a stavíme se i na pizzu. :-)

PROSINEC

POHÁDKA O ČERTU HADRIÁNOVI

5. 12. 2017 14:00 - 15:00

Vstupné 60 Kč.

Mikuláš za dveřmi a čert kdoví kde... jestli máš odvahu a spoléháme na to, že máš odvahu velikou a čertů se  opravdu nebojíš :-), přijď za námi a najdi s námi Hadriána, který má opět zpoždění. Herci divadla Silesia potřebují pomoc.

DÍLNIČKY MY LITTLE PONY

13. - 15. 12. 2017 14:00 - 15:00

​Tento rok jsme se i my zapojili do celostátního projektu o odvážných a milých poníčcích. Měsíc prosinec reprezentuje poník Rarity a protože je náramně tvořivý, pomůžeme mu plnit výzvy spojené s kreativním vyráběním. Vánoce jsou už skoro tady a vánoční ozdoby se vždycky hodí... co Vy  na to? Dílničky proběhnou v cyklu tří dnů, aby si mohly udělat radost všechny děti nezávisle na dalších mimoškolních aktivitách. A k těm třpytivým ozdobám si vyrobíme i svého oblíbeného poníka v 3D. :-)))