Přírodovědný kroužek

datum akce 29.9.2015, před 2 roky | vytvořeno: 5.10.2015, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie V příroďáku se bavíme, ale také učíme.

V úterý 29.9. 2015 se naši žáci v přírodovědném kroužku proměnili v malé chemiky. Jejich úkol byl jasný, vytvořit ,soptící příšeru'. Nejprve si žáci vyrobili své vlastní příšerky, poté namíchali chemickou směs (jedlou sodu, ocet a saponát) a nakonec sledovali, co se bude dít. Hydrogenuhličitan sodný (jedlá soda) reaguje s kyselinou octovou (octem) za vývoje oxidu uhličitého. Saponát se napění díky oxidu uhličitému a uniká ven ze ,,soptící příšery“. Objevili jsme tak nejen nadané a zručné žáky, ale také mladé chemiky. V příroďáku se bavíme, ale také učíme.