Páťáci v knihovně - beseda s ilustrátorem dětských knížek VHRSTI

vytvořeno: 31.10.2016, před 1 rokem v rubrice Aktuality - fotogalerie Na turné po knihovnách Zlínského kraje přijel za námi do Knihovny Bedřicha Beneše Buchlovana známý český ilustrátor, spisovatel a komiksový kreslíř VHRSTI. Toto jméno používá při tvorbě knih pro děti i pro dospělé pan Vojtěch Jurík, pocházející z Plzně, autor knih a m.j. i ilustrací k televizním večerníčkům Bílá paní na hlídání. Žáci bedlivě posouchali zajímavé povídání o vzniku ilustrací k dětským knížkám. Společně vytvořili moderní pohádku o princezně, drakovi a dotykovém mobilu. Své dojmy sdělili žáci TVS, která ve středu odvysílá reportáž z tohoto pěkného podzimního setkání.