Netradiční hodina chemie

vytvořeno: 24.5.2016, před 3 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie Je libo vegan?

Veganská šunka, veganské sýry, veganský párek či veganský řízek. To vše a mnoho dalších jsme v úterý, 24.5., s žáky deváté třídy, ochutnali.

Veganství je druh stravyfilozofie a životní styl spočívající v odmítnutí konzumace živočišných produktů. S veganstvím je často spojeno odmítání jakéhokoli využívání zvířat k lidskému užitku. Na rozdíl od běžného vegetariánství se veganství zříká konzumace nejen masa, ale i vajec a mléčných výrobků, někdy i medu.

Velké dík patří žákyni deváté třídy Báře Zapletalové, která nám popsala veganský styl i veganskou stravu. Dále patří dík Adamovi Trnovi, který nám přinesl ochutnat pravý kozí sýr a popsal jeho zpracování.

Všem žákům moc chutnalo!