Kroužky-MŠ Mařatice

Žádné podstránky neexistují.

CVIČENÍ  PRO  ZDRAVÍ  (věk 4-6 let)

Cílem kroužku je podporovat u dětí radost z pohybu a jejich zdravý fyzický i psychický vývoj, zdokonalit hrubou motoriku, techniku dýchání při zátěži, správné držení těla, koordinaci a rozsah pohybů včetně zdravé chůze i sezení a schopnosti sebeovládání. Pomocí jednoduchých, lehce pochopitelných relaxačních technik se děti naučí zklidnit a rychle si odpočinout.

Zahrnují prvky dětské jógy, cvičení na gymnastických míčích, strečinkové protahovací cviky, základní gymnastické prvky, relaxace pomocí vizualizace a relaxační hudby aj. Děti na kroužek potřebují pouze triko a pohodlné legíny nebo šortky, či kratší tepláčky a místo bačkůrek teplejší ponožky.

VAŘENÍ  (od 3 let)

V tomto kroužku se děti naučí připravovat chutné pokrmy české i mezinárodní kuchyně. Vyzkouší si teplou i studenou kuchyni – předkrmy, polévky, hlavní jídla, saláty, zákusky a během přípravy jídel se seznámí s etiketou stolování, hygienickými zásadami a pravidly zdravé výživy.

FLÉTNIČKA (věk 4-6 let)

S dětmi se naučíme základy hry na flétnu. Součástí "flétničky" budou také rytmická cvičení a hudební hry. Cílem tohoto kroužku je vtáhnout děti do hudebního světa.

KERAMIKA  (věk 3 – 6 let)

V tomto kroužku budeme pracovat s keramickou hlínou, ze které děti budou moci vyrobit mnoho zajímavých věcí. Např. nádobíčko pro panenky nebo malé vázičky pro maminky. Tento kroužek je vhodný pro děti od 3 let.

Plavání

Bruslení