Druhá třída ve Strážnici

vytvořeno: 11.12.2016, před 2 roky v rubrice Aktuality - fotogalerie [DOPLNIT TEXT]

V pátek 2. prosince se druháci vydali na prohlídku SKANZENU VE STRÁŽNICI. Na děti čekal bohatý program - v úvodu je přivítal Mikuláš s čertem a andělem. Děti musely zazpívat písničku a říci básničku, aby mohly pokračovat v prohlídce. Děti se seznámily s předvánočními i vánočními zvyky a celá prohlídka byla cestou poznání krásného období adventu. Viděli jsme pečení cukroví, draní peří. Cestou po obchůzce nás potkali koledníci, tři králové i svaté Lucie. Děti usedly do školních lavic z období Marie Terezie a vyzkoušely si štědrovečerní zvyky v podobě pouštění loděk, házení střevíce i věštění. V závěru prohlídky byla pro děti připravena tvořivá dílna, kde si vyrobily vánoční drobnost pro radost, a také si ozdobily perníček. Žáčci měli velký zážitek, který byl znát na jejich únavě. Na tento pěkný výlet budeme dlouho vzpomínat.